13. 9. 2022 Exkurze do Prahy

V úterý 13. září jsme navštívili naše hlavní město. V hodinách prvouky a vlastivědy se třeťáci, čtvrťáci a páťáci na exkurzi dobře připravili. Cesta vlakem z České Třebové uběhla velmi rychle. Na hlavním nádraží jsme nasedli na metro, někteří poprvé v životě, a vystoupili ve stanici Hradčanská. Dál už jsme pokračovali pěšky. Došli jsme k Pražskému hradu, kde všichni museli projít bezpečnostním rámem. Prohlédli jsme si první a druhé nádvoří, Katedrálu sv. Víta, Starý královský palác, Zlatou uličku a Baziliku sv. Jiří. Pak jsme počkali na střídání hradní stráže. Po zámeckých schodech jsme se přes Karlův most vydali do centra. Na Staroměstském náměstí jsme navštívili stánky se suvenýry a pak u orloje počkali na celou hodinu. Naše kroky pak zamířily na Václavské náměstí, kde jsme si u sochy sv. Václava udělali společnou fotku. Následovala cesta tramvají na Újezd a jízda lanovkou na Petřín. Už jsme se těšili na zrcadlové bludiště a také na Petřínskou rozhlednu, ze které byl nádherný rozhled na celou Prahu. Bohužel všechno jednou končí a my jsme se museli vydat na zpáteční cestu. Sice nás všechny už bolely nohy, ale díky nádhernému počasí jsme si výlet opravdu

[Best_Wordpress_Gallery id=“410″ gal_title=“Praha 2022″]

Napsat komentář

Jméno *
E-mail *
Webová stránka