20. 12. 2022 Projektový den Jak se slaví Vánoce v jiných zemích

V úterý 20.12.2022 se konal projektový den na téma Jak se slaví Vánoce v jiných zemích. K motivaci a nabuzení vánoční atmosféry jsme použily pohádku Krtek o Vánocích. Cílem bylo projít 6 stanovišť, na kterých si děti připomněly, jak se slaví vánoční svátky v České republice. Také zjišťovaly, jak to probíhá v sousedních zemích, ale i v těch vzdálenějších. Na 1. stanovišti děti nacvičily scénku, ve které měly co nejlépe vystihnout, jak probíhá štědrovečerní večeře a období vánočních svátků ve vybraném státě. Díky tomu jsme zjistili, že každý tráví Vánoce docela jinak. Na 2. stanovišti vytvářely přání celému světu, aby se nám tu všem žilo hezky. Dále ztvárňovaly plakát, pracovaly s knihou, ve které vyhledávaly odpovědi na otázky zaměřené na tradice. I přes vyšší nemocnosti děti pracovaly s velkým nadšením a velmi se jim dařilo.

Fotogalerii najdete na Facebook stránce ZŠ Opatovec.

Napsat komentář

Jméno *
E-mail *
Webová stránka